VUM, a.s.

Váš partner v oblasti uhlíkových materiálov

Kontakt

Priemyselná 12 965 63 Žiar nad Hronom +421 45 601 34 06 carbon@vum.sk
Image Alt

Služby

Optimalizácia dodávok od objednávky až po doručenie k zákazníkovi

Služby spojené s jeho realizáciou

Vývoj nových výrobkov, úprava parametrov aktuálnych produktov

Viac ako 70-ročné skúsenosti s testovaním rôznych foriem uhlíka

Dodávky just-in-time

Nehľadiac na skutočnosť, či sa jedná o nízkoobjemové zásielky s občasnou frekvenciou alebo veľkotonážne šarže s rovnomernou periodicitou, náš tím logistov sa zameriava na optimalizáciu dodávok od objednávky až po doručenie k zákazníkovi.  S ohľadom na požadovanú rýchlosť doručenia a štruktúru dodávok prispôsobujeme balenie, volíme najvhodnejší spôsob dopravy (cestná, železničná, lodná či letecká)  a manažujeme celý proces tak, aby sme spĺňali očakávania aj tých najnáročnejších klientov.

Technická podpora

Rovnakú pozornosť ako výrobe samotného produktu venujeme službám spojených s jeho realizáciou. Stojíme po boku našich partnerov od počiatkov až po finálnu realizáciu:

  • Poskytujeme poradenstvo pri výbere optimálneho produktu a jeho parametrov pre konkrétne použitie
  • Analyzujeme prevádzkové parametre a následne volíme vhodný manažment výrobného procesu
  • Poskytujeme odborné konzultácie a semináre
  • Realizujeme audity zameriavajúce sa na analýzu a zlepšovanie všetkých zložiek manažérskeho systému

Návrh a vývoj

Spojením tých najlepších hutníkov, chemikov a strojárov sme vytvorili skupinu špecialistov, ktorí tvoria jadro nášho výskumno-vývojového tímu. Špecializujeme sa nielen na vývoj nových výrobkov, ale aj na úpravu parametrov aktuálnych produktov a simulácie ich aplikácie za špecifických podmienok u zákazníka. V procese návrhu a vývoja sa snažíme nielen zohľadniť požiadavku zákazníka, ale optimalizovať finálny produkt s ohľadom na jeho manipuláciu, skladovanie a transport.

Služby nášho laboratória

Od svojich počiatkov bola neoddeliteľnou súčasťou procesu výroby uhlíkových materiálov kontrola kvality v našom analytickom laboratóriu. Naše viac ako 70-ročné skúsenosti s testovaním rôznych foriem uhlíka (v podobe antracitov, smolných koksov či petrolkoksov) a uhlíkových hmôt (elektródových či ubíjacích) zúročujeme nielen interne, ale aj pre našich zákazníkov. Samozrejmosťou je vypracovanie skúšobného protokolu, ako aj prípadnej hodnotiacej správy.